a individualiza conjugare; conjugare online pentru verbul "a individualiza" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a individualiza" în limba română (dex)

Infinitiv
individualiza
Infinitiv Lung
individualizare
Participiu
individualizat
Gerunziu
individualizând
Imperativ persoana a doua
singular individualizează
plural individualizați
Prezent
eu individualizez
tu individualizezi
el/ea individualizează
noi individualizăm
voi individualizați
ei/ele individualizează
Conjunctiv Prezent
eu (să) individualizez
tu (să) individualizezi
el/ea (să) individualizeze
noi (să) individualizăm
voi (să) individualizați
ei/ele (să) individualizeze
Imperfect
eu individualizam
tu individualizai
el/ea individualiza
noi individualizam
voi individualizați
ei/ele individualizau
Perfect Simplu
eu individualizai
tu individualizași
el/ea individualiză
noi individualizarăm
voi individualizarăți
ei/ele individualizară
Mai Mult Ca Perfectul
eu individualizasem
tu individualizaseși
el/ea individualizase
noi individualizaserăm
voi individualizaserăți
ei/ele individualizaseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi individualizat
tu să fi individualizat
el/ea să fi individualizat
noi să fi individualizat
voi să fi individualizat
ei/ele să fi individualizat
Condițional Prezent
eu aș individualiza
tu ai individualiza
el/ea ar individualiza
noi am individualiza
voi ați individualiza
ei/ele ar individualiza
Condițional Perfect
eu aș fi individualizat
tu ai fi individualizat
el/ea ar fi individualizat
noi am fi individualizat
voi ați fi individualizat
ei/ele ar fi individualizat
Perfectul Compus
eu am individualizat
tu ai individualizat
el/ea a individualizat
noi am individualizat
voi ați individualizat
ei/ele au individualizat
Viitor
eu voi individualiza
tu vei individualiza
el/ea va individualiza
noi vom individualiza
voi veți individualiza
ei/ele vor individualiza
Viitor Anterior
eu voi fi individualizat
tu vei fi individualizat
el/ea va fi individualizat
noi vom fi individualizat
voi veți fi individualizat
ei/ele vor fi individualizat

Verbele anterioare: a indigena, a oțărî, a indigna, a îndigui, a indisponibiliza

Verbele următoare: a îndoca, a îndoctrina, a îndoi, a îndoi, a îndolia

Verbe aleatorii: a butuci, a lătura, a riflui, a scobi, a școlariza