a hipersensibiliza conjugare; conjugare online pentru verbul "a hipersensibiliza" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a hipersensibiliza" în limba română (dex)

Infinitiv
hipersensibiliza
Infinitiv Lung
hipersensibilizare
Participiu
hipersensibilizat
Gerunziu
hipersensibilizând
Imperativ persoana a doua
singular hipersensibilizează
plural hipersensibilizați
Prezent
eu hipersensibilizez
tu hipersensibilizezi
el/ea hipersensibilizează
noi hipersensibilizăm
voi hipersensibilizați
ei/ele hipersensibilizează
Conjunctiv Prezent
eu (să) hipersensibilizez
tu (să) hipersensibilizezi
el/ea (să) hipersensibilizeze
noi (să) hipersensibilizăm
voi (să) hipersensibilizați
ei/ele (să) hipersensibilizeze
Imperfect
eu hipersensibilizam
tu hipersensibilizai
el/ea hipersensibiliza
noi hipersensibilizam
voi hipersensibilizați
ei/ele hipersensibilizau
Perfect Simplu
eu hipersensibilizai
tu hipersensibilizași
el/ea hipersensibiliză
noi hipersensibilizarăm
voi hipersensibilizarăți
ei/ele hipersensibilizară
Mai Mult Ca Perfectul
eu hipersensibilizasem
tu hipersensibilizaseși
el/ea hipersensibilizase
noi hipersensibilizaserăm
voi hipersensibilizaserăți
ei/ele hipersensibilizaseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi hipersensibilizat
tu să fi hipersensibilizat
el/ea să fi hipersensibilizat
noi să fi hipersensibilizat
voi să fi hipersensibilizat
ei/ele să fi hipersensibilizat
Condițional Prezent
eu aș hipersensibiliza
tu ai hipersensibiliza
el/ea ar hipersensibiliza
noi am hipersensibiliza
voi ați hipersensibiliza
ei/ele ar hipersensibiliza
Condițional Perfect
eu aș fi hipersensibilizat
tu ai fi hipersensibilizat
el/ea ar fi hipersensibilizat
noi am fi hipersensibilizat
voi ați fi hipersensibilizat
ei/ele ar fi hipersensibilizat
Perfectul Compus
eu am hipersensibilizat
tu ai hipersensibilizat
el/ea a hipersensibilizat
noi am hipersensibilizat
voi ați hipersensibilizat
ei/ele au hipersensibilizat
Viitor
eu voi hipersensibiliza
tu vei hipersensibiliza
el/ea va hipersensibiliza
noi vom hipersensibiliza
voi veți hipersensibiliza
ei/ele vor hipersensibiliza
Viitor Anterior
eu voi fi hipersensibilizat
tu vei fi hipersensibilizat
el/ea va fi hipersensibilizat
noi vom fi hipersensibilizat
voi veți fi hipersensibilizat
ei/ele vor fi hipersensibilizat

Verbele anterioare: a himeriza, a hingheri, a mâna, a hinghi, a hiperboliza

Verbele următoare: a hipnotiza, a hipofiza, a hiposensibiliza, a hiritisi, a măngălui

Verbe aleatorii: a asfixia, a împușca, a înfiola, a rectifica, a vârcoli