a ghigosi conjugare; conjugare online pentru verbul "a ghigosi" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a ghigosi" în limba română (dex)

Infinitiv
ghigosi
Infinitiv Lung
ghigosire
Participiu
ghigosit
Gerunziu
ghigosind
Imperativ persoana a doua
singular ghigosește
plural ghigosiți
Prezent
eu ghigosesc
tu ghigosești
el/ea ghigosește
noi ghigosim
voi ghigosiți
ei/ele ghigosesc
Conjunctiv Prezent
eu (să) ghigosesc
tu (să) ghigosești
el/ea (să) ghigosească
noi (să) ghigosim
voi (să) ghigosiți
ei/ele (să) ghigosească
Imperfect
eu ghigoseam
tu ghigoseai
el/ea ghigosea
noi ghigoseam
voi ghigoseați
ei/ele ghigoseau
Perfect Simplu
eu ghigosii
tu ghigosiși
el/ea ghigosi
noi ghigosirăm
voi ghigosirăți
ei/ele ghigosiră
Mai Mult Ca Perfectul
eu ghigosisem
tu ghigosiseși
el/ea ghigosise
noi ghigosiserăm
voi ghigosiserăți
ei/ele ghigosiseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi ghigosit
tu să fi ghigosit
el/ea să fi ghigosit
noi să fi ghigosit
voi să fi ghigosit
ei/ele să fi ghigosit
Condițional Prezent
eu aș ghigosi
tu ai ghigosi
el/ea ar ghigosi
noi am ghigosi
voi ați ghigosi
ei/ele ar ghigosi
Condițional Perfect
eu aș fi ghigosit
tu ai fi ghigosit
el/ea ar fi ghigosit
noi am fi ghigosit
voi ați fi ghigosit
ei/ele ar fi ghigosit
Perfectul Compus
eu am ghigosit
tu ai ghigosit
el/ea a ghigosit
noi am ghigosit
voi ați ghigosit
ei/ele au ghigosit
Viitor
eu voi ghigosi
tu vei ghigosi
el/ea va ghigosi
noi vom ghigosi
voi veți ghigosi
ei/ele vor ghigosi
Viitor Anterior
eu voi fi ghigosit
tu vei fi ghigosit
el/ea va fi ghigosit
noi vom fi ghigosit
voi veți fi ghigosit
ei/ele vor fi ghigosit

Verbele anterioare: a ghibăci, a ghibirdisi, a ghici, a ghida, a ghiftui

Verbele următoare: a ghilabandi, a ghili, a ghiloșa, a ghilosi, a ghilotina

Verbe aleatorii: a ciocoi, a glătui, a minuna, a polei, a scruta