a tranzistoriza conjugare; conjugare online pentru verbul "a tranzistoriza" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a tranzistoriza" în limba română (dex)

Infinitiv
tranzistoriza
Infinitiv Lung
tranzistorizare
Participiu
tranzistorizat
Gerunziu
tranzistorizând
Imperativ persoana a doua
singular tranzistorizează
plural tranzistorizați
Prezent
eu tranzistorizez
tu tranzistorizezi
el/ea tranzistorizează
noi tranzistorizăm
voi tranzistorizați
ei/ele tranzistorizează
Conjunctiv Prezent
eu (să) tranzistorizez
tu (să) tranzistorizezi
el/ea (să) tranzistorizeze
noi (să) tranzistorizăm
voi (să) tranzistorizați
ei/ele (să) tranzistorizeze
Imperfect
eu tranzistorizam
tu tranzistorizai
el/ea tranzistoriza
noi tranzistorizam
voi tranzistorizați
ei/ele tranzistorizau
Perfect Simplu
eu tranzistorizai
tu tranzistorizași
el/ea tranzistoriză
noi tranzistorizarăm
voi tranzistorizarăți
ei/ele tranzistorizară
Mai Mult Ca Perfectul
eu tranzistorizasem
tu tranzistorizaseși
el/ea tranzistorizase
noi tranzistorizaserăm
voi tranzistorizaserăți
ei/ele tranzistorizaseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi tranzistorizat
tu să fi tranzistorizat
el/ea să fi tranzistorizat
noi să fi tranzistorizat
voi să fi tranzistorizat
ei/ele să fi tranzistorizat
Condițional Prezent
eu aș tranzistoriza
tu ai tranzistoriza
el/ea ar tranzistoriza
noi am tranzistoriza
voi ați tranzistoriza
ei/ele ar tranzistoriza
Condițional Perfect
eu aș fi tranzistorizat
tu ai fi tranzistorizat
el/ea ar fi tranzistorizat
noi am fi tranzistorizat
voi ați fi tranzistorizat
ei/ele ar fi tranzistorizat
Perfectul Compus
eu am tranzistorizat
tu ai tranzistorizat
el/ea a tranzistorizat
noi am tranzistorizat
voi ați tranzistorizat
ei/ele au tranzistorizat
Viitor
eu voi tranzistoriza
tu vei tranzistoriza
el/ea va tranzistoriza
noi vom tranzistoriza
voi veți tranzistoriza
ei/ele vor tranzistoriza
Viitor Anterior
eu voi fi tranzistorizat
tu vei fi tranzistorizat
el/ea va fi tranzistorizat
noi vom fi tranzistorizat
voi veți fi tranzistorizat
ei/ele vor fi tranzistorizat

Verbele anterioare: a transvaza, a trânti, a trântori, a tranzacta, a tranzacționa

Verbele următoare: a trapa, a trapa, a trasa, a trăscări, a trăsni

Verbe aleatorii: a deprograma, a găuri, a încuiba, a încuiba, a ivi