a dezvirgina conjugare; conjugare online pentru verbul "a dezvirgina" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a dezvirgina" în limba română (dex)

Infinitiv
dezvirgina
Infinitiv Lung
dezvirginare
Participiu
dezvirginat
Gerunziu
dezvirginând
Imperativ persoana a doua
singular dezvirginează
plural dezvirginați
Prezent
eu dezvirginez
tu dezvirginezi
el/ea dezvirginează
noi dezvirginăm
voi dezvirginați
ei/ele dezvirginează
Conjunctiv Prezent
eu (să) dezvirginez
tu (să) dezvirginezi
el/ea (să) dezvirgineze
noi (să) dezvirginăm
voi (să) dezvirginați
ei/ele (să) dezvirgineze
Imperfect
eu dezvirginam
tu dezvirginai
el/ea dezvirgina
noi dezvirginam
voi dezvirginați
ei/ele dezvirginau
Perfect Simplu
eu dezvirginai
tu dezvirginași
el/ea dezvirgină
noi dezvirginarăm
voi dezvirginarăți
ei/ele dezvirginară
Mai Mult Ca Perfectul
eu dezvirginasem
tu dezvirginaseși
el/ea dezvirginase
noi dezvirginaserăm
voi dezvirginaserăți
ei/ele dezvirginaseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi dezvirginat
tu să fi dezvirginat
el/ea să fi dezvirginat
noi să fi dezvirginat
voi să fi dezvirginat
ei/ele să fi dezvirginat
Condițional Prezent
eu aș dezvirgina
tu ai dezvirgina
el/ea ar dezvirgina
noi am dezvirgina
voi ați dezvirgina
ei/ele ar dezvirgina
Condițional Perfect
eu aș fi dezvirginat
tu ai fi dezvirginat
el/ea ar fi dezvirginat
noi am fi dezvirginat
voi ați fi dezvirginat
ei/ele ar fi dezvirginat
Perfectul Compus
eu am dezvirginat
tu ai dezvirginat
el/ea a dezvirginat
noi am dezvirginat
voi ați dezvirginat
ei/ele au dezvirginat
Viitor
eu voi dezvirgina
tu vei dezvirgina
el/ea va dezvirgina
noi vom dezvirgina
voi veți dezvirgina
ei/ele vor dezvirgina
Viitor Anterior
eu voi fi dezvirginat
tu vei fi dezvirginat
el/ea va fi dezvirginat
noi vom fi dezvirginat
voi veți fi dezvirginat
ei/ele vor fi dezvirginat

Verbele anterioare: a dezveli, a dezverga, a dezvești, a dezvinovăți, a dezvinui

Verbele următoare: a dezvoalbe, a dezvolta, a diaboliza, a diafaniza, a diafendisi

Verbe aleatorii: a grundui, a loloti, a serba, a șpăltui, a ticsi