a dezoxigena conjugare; conjugare online pentru verbul "a dezoxigena" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a dezoxigena" în limba română (dex)

Infinitiv
dezoxigena
Infinitiv Lung
dezoxigenare
Participiu
dezoxigenat
Gerunziu
dezoxigenând
Imperativ persoana a doua
singular dezoxigenează
plural dezoxigenați
Prezent
eu dezoxigenez
tu dezoxigenezi
el/ea dezoxigenează
noi dezoxigenăm
voi dezoxigenați
ei/ele dezoxigenează
Conjunctiv Prezent
eu (să) dezoxigenez
tu (să) dezoxigenezi
el/ea (să) dezoxigeneze
noi (să) dezoxigenăm
voi (să) dezoxigenați
ei/ele (să) dezoxigeneze
Imperfect
eu dezoxigenam
tu dezoxigenai
el/ea dezoxigena
noi dezoxigenam
voi dezoxigenați
ei/ele dezoxigenau
Perfect Simplu
eu dezoxigenai
tu dezoxigenași
el/ea dezoxigenă
noi dezoxigenarăm
voi dezoxigenarăți
ei/ele dezoxigenară
Mai Mult Ca Perfectul
eu dezoxigenasem
tu dezoxigenaseși
el/ea dezoxigenase
noi dezoxigenaserăm
voi dezoxigenaserăți
ei/ele dezoxigenaseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi dezoxigenat
tu să fi dezoxigenat
el/ea să fi dezoxigenat
noi să fi dezoxigenat
voi să fi dezoxigenat
ei/ele să fi dezoxigenat
Condițional Prezent
eu aș dezoxigena
tu ai dezoxigena
el/ea ar dezoxigena
noi am dezoxigena
voi ați dezoxigena
ei/ele ar dezoxigena
Condițional Perfect
eu aș fi dezoxigenat
tu ai fi dezoxigenat
el/ea ar fi dezoxigenat
noi am fi dezoxigenat
voi ați fi dezoxigenat
ei/ele ar fi dezoxigenat
Perfectul Compus
eu am dezoxigenat
tu ai dezoxigenat
el/ea a dezoxigenat
noi am dezoxigenat
voi ați dezoxigenat
ei/ele au dezoxigenat
Viitor
eu voi dezoxigena
tu vei dezoxigena
el/ea va dezoxigena
noi vom dezoxigena
voi veți dezoxigena
ei/ele vor dezoxigena
Viitor Anterior
eu voi fi dezoxigenat
tu vei fi dezoxigenat
el/ea va fi dezoxigenat
noi vom fi dezoxigenat
voi veți fi dezoxigenat
ei/ele vor fi dezoxigenat

Verbele anterioare: a dezopaciza, a dezorganiza, a dezorienta, a dezosa, a dezoxida

Verbele următoare: a dezpopula, a dezrădăcina, a dezrăsuci, a dezrobi, a dezumaniza

Verbe aleatorii: a autoportretiza, a demisiona, a hâzi, a justifica, a șovârca