a autodiagnostica conjugare; conjugare online pentru verbul "a autodiagnostica" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a autodiagnostica" în limba română (dex)

Infinitiv
autodiagnostica
Infinitiv Lung
autodiagnosticare
Participiu
autodiagnosticat
Gerunziu
autodiagnosticând
Imperativ persoana a doua
singular autodiagnostichează
plural autodiagnosticați
Prezent
eu autodiagnostichez
tu autodiagnostichezi
el/ea autodiagnostichează
noi autodiagnosticăm
voi autodiagnosticați
ei/ele autodiagnostichează
Conjunctiv Prezent
eu (să) autodiagnostichez
tu (să) autodiagnostichezi
el/ea (să) autodiagnosticheze
noi (să) autodiagnosticăm
voi (să) autodiagnosticați
ei/ele (să) autodiagnosticheze
Imperfect
eu autodiagnosticam
tu autodiagnosticai
el/ea autodiagnostica
noi autodiagnosticam
voi autodiagnosticați
ei/ele autodiagnosticau
Perfect Simplu
eu autodiagnosticai
tu autodiagnosticași
el/ea autodiagnostică
noi autodiagnosticarăm
voi autodiagnosticarăți
ei/ele autodiagnosticară
Mai Mult Ca Perfectul
eu autodiagnosticasem
tu autodiagnosticaseși
el/ea autodiagnosticase
noi autodiagnosticaserăm
voi autodiagnosticaserăți
ei/ele autodiagnosticaseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi autodiagnosticat
tu să fi autodiagnosticat
el/ea să fi autodiagnosticat
noi să fi autodiagnosticat
voi să fi autodiagnosticat
ei/ele să fi autodiagnosticat
Condițional Prezent
eu aș autodiagnostica
tu ai autodiagnostica
el/ea ar autodiagnostica
noi am autodiagnostica
voi ați autodiagnostica
ei/ele ar autodiagnostica
Condițional Perfect
eu aș fi autodiagnosticat
tu ai fi autodiagnosticat
el/ea ar fi autodiagnosticat
noi am fi autodiagnosticat
voi ați fi autodiagnosticat
ei/ele ar fi autodiagnosticat
Perfectul Compus
eu am autodiagnosticat
tu ai autodiagnosticat
el/ea a autodiagnosticat
noi am autodiagnosticat
voi ați autodiagnosticat
ei/ele au autodiagnosticat
Viitor
eu voi autodiagnostica
tu vei autodiagnostica
el/ea va autodiagnostica
noi vom autodiagnostica
voi veți autodiagnostica
ei/ele vor autodiagnostica
Viitor Anterior
eu voi fi autodiagnosticat
tu vei fi autodiagnosticat
el/ea va fi autodiagnosticat
noi vom fi autodiagnosticat
voi veți fi autodiagnosticat
ei/ele vor fi autodiagnosticat

Verbele anterioare: a autodescrie, a autodesființa, a autodetermina, a autodevora, a autodezminți

Verbele următoare: a autodistruge, a autodizolva, a autodocumenta, a autodomina, a autodota

Verbe aleatorii: a bătături, a devitaminiza, a rămăși, a spirala, a vătăși