conjugare financiariser; conjugare online pentru verbul "financiariser" în limba franceză la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "financiariser" în limba franceză (traducere)

Indicatif présent
je financiarise
tu financiarises
il/elle financiarise
nous financiarisons
vous financiarisez
ils/elles financiarisent
Indicatif imparfait
je financiarisais
tu financiarisais
il/elle financiarisait
nous financiarisions
vous financiarisiez
ils/elles financiarisaient
Indicatif passé simple
je financiarisai
tu financiarisas
il/elle financiarisa
nous financiarisâmes
vous financiarisâtes
ils/elles financiarisèrent
Indicatif futur simple
je financiariserai
tu financiariseras
il/elle financiarisera
nous financiariserons
vous financiariserez
ils/elles financiariseront
Indicatif passé composé
j'ai financiarisé
tu as financiarisé
il/elle a financiarisé
nous avons financiarisé
vous avez financiarisé
ils/elles ont financiarisé
Indicatif plus-que-parfait
j'avais financiarisé
tu avais financiarisé
il/elle avait financiarisé
nous avions financiarisé
vous aviez financiarisé
ils/elles avaient financiarisé
Indicatif passé antérieur
j'eus financiarisé
tu eus financiarisé
il/elle eut financiarisé
nous eûmes financiarisé
vous eûtes financiarisé
ils/elles eurent financiarisé
Indicatif futur antérieur
j'aurai financiarisé
tu auras financiarisé
il/elle aura financiarisé
nous aurons financiarisé
vous aurez financiarisé
ils/elles auront financiarisé
Subjonctif présent
je financiarise
tu financiarises
il/elle financiarise
nous financiarisions
vous financiarisiez
ils/elles financiarisent
Subjonctif imparfait
je financiarisasse
tu financiarisasses
il/elle financiarisât
nous financiarisassions
vous financiarisassiez
ils/elles financiarisassent
Subjonctif passé
j'aie financiarisé
tu aies financiarisé
il/elle ait financiarisé
nous ayons financiarisé
vous ayez financiarisé
ils/elles aient financiarisé
Subjonctif plus-que-parfait
j'eusse financiarisé
tu eusses financiarisé
il/elle eût financiarisé
nous eussions financiarisé
vous eussiez financiarisé
ils/elles eussent financiarisé
conditionnel présent
je financiariserais
tu financiariserais
il/elle financiariserait
nous financiariserions
vous financiariseriez
ils/elles financiariseraient
Conditionnel passé 1re forme
j'aurais financiarisé
tu aurais financiarisé
il/elle aurait financiarisé
nous aurions financiarisé
vous auriez financiarisé
ils/elles auraient financiarisé
Conditionnel passé 2e forme
j'eusse financiarisé
tu eusses financiarisé
il/elle eût financiarisé
nous eussions financiarisé
vous eussiez financiarisé
ils/elles eussent financiarisé
Infinitif
financiariser
Impératif
financiarise
financiarisons
financiarisez
Participe présent
financiarisant
Participe passé
financiarisé

Verbele anterioare: filocher, filouter, filtrer, finaliser, financer

Verbele următoare: finasser, finir, finlandiser, fiscaliser, fissionner

Verbe aleatorii: chuinter, craqueter, désapproprier, durer, pouvoir