a monohibrida conjugare; conjugare online pentru verbul "a monohibrida" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a monohibrida" în limba română (dex)

Infinitiv
monohibrida
Infinitiv Lung
monohibridare
Participiu
monohibridat
Gerunziu
monohibridând
Imperativ persoana a doua
singular monohibridează
plural monohibridați
Prezent
eu monohibridez
tu monohibridezi
el/ea monohibridează
noi monohibridăm
voi monohibridați
ei/ele monohibridează
Conjunctiv Prezent
eu (să) monohibridez
tu (să) monohibridezi
el/ea (să) monohibrideze
noi (să) monohibridăm
voi (să) monohibridați
ei/ele (să) monohibrideze
Imperfect
eu monohibridam
tu monohibridai
el/ea monohibrida
noi monohibridam
voi monohibridați
ei/ele monohibridau
Perfect Simplu
eu monohibridai
tu monohibridași
el/ea monohibridă
noi monohibridarăm
voi monohibridarăți
ei/ele monohibridară
Mai Mult Ca Perfectul
eu monohibridasem
tu monohibridaseși
el/ea monohibridase
noi monohibridaserăm
voi monohibridaserăți
ei/ele monohibridaseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi monohibridat
tu să fi monohibridat
el/ea să fi monohibridat
noi să fi monohibridat
voi să fi monohibridat
ei/ele să fi monohibridat
Condițional Prezent
eu aș monohibrida
tu ai monohibrida
el/ea ar monohibrida
noi am monohibrida
voi ați monohibrida
ei/ele ar monohibrida
Condițional Perfect
eu aș fi monohibridat
tu ai fi monohibridat
el/ea ar fi monohibridat
noi am fi monohibridat
voi ați fi monohibridat
ei/ele ar fi monohibridat
Perfectul Compus
eu am monohibridat
tu ai monohibridat
el/ea a monohibridat
noi am monohibridat
voi ați monohibridat
ei/ele au monohibridat
Viitor
eu voi monohibrida
tu vei monohibrida
el/ea va monohibrida
noi vom monohibrida
voi veți monohibrida
ei/ele vor monohibrida
Viitor Anterior
eu voi fi monohibridat
tu vei fi monohibridat
el/ea va fi monohibridat
noi vom fi monohibridat
voi veți fi monohibridat
ei/ele vor fi monohibridat

Verbele anterioare: a monitoriza, a monodia, a monoftonga, a monoftongiza, a monografia

Verbele următoare: a monolitiza, a monologa, a monologiza, a monopoliza, a monotoniza

Verbe aleatorii: a accede, a alungi, a cârcoti, a cavalca, a zărvăi