a giugiuli conjugare; conjugare online pentru verbul "a giugiuli" în limba română la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a giugiuli" în limba română (dex)

Infinitiv
giugiuli
Infinitiv Lung
giugiulire
Participiu
giugiulit
Gerunziu
giugiulind
Imperativ persoana a doua
singular giugiulește
plural giugiuliți
Prezent
eu giugiulesc
tu giugiulești
el/ea giugiulește
noi giugiulim
voi giugiuliți
ei/ele giugiulesc
Conjunctiv Prezent
eu (să) giugiulesc
tu (să) giugiulești
el/ea (să) giugiulească
noi (să) giugiulim
voi (să) giugiuliți
ei/ele (să) giugiulească
Imperfect
eu giugiuleam
tu giugiuleai
el/ea giugiulea
noi giugiuleam
voi giugiuleați
ei/ele giugiuleau
Perfect Simplu
eu giugiulii
tu giugiuliși
el/ea giugiuli
noi giugiulirăm
voi giugiulirăți
ei/ele giugiuliră
Mai Mult Ca Perfectul
eu giugiulisem
tu giugiuliseși
el/ea giugiulise
noi giugiuliserăm
voi giugiuliserăți
ei/ele giugiuliseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi giugiulit
tu să fi giugiulit
el/ea să fi giugiulit
noi să fi giugiulit
voi să fi giugiulit
ei/ele să fi giugiulit
Condițional Prezent
eu aș giugiuli
tu ai giugiuli
el/ea ar giugiuli
noi am giugiuli
voi ați giugiuli
ei/ele ar giugiuli
Condițional Perfect
eu aș fi giugiulit
tu ai fi giugiulit
el/ea ar fi giugiulit
noi am fi giugiulit
voi ați fi giugiulit
ei/ele ar fi giugiulit
Perfectul Compus
eu am giugiulit
tu ai giugiulit
el/ea a giugiulit
noi am giugiulit
voi ați giugiulit
ei/ele au giugiulit
Viitor
eu voi giugiuli
tu vei giugiuli
el/ea va giugiuli
noi vom giugiuli
voi veți giugiuli
ei/ele vor giugiuli
Viitor Anterior
eu voi fi giugiulit
tu vei fi giugiulit
el/ea va fi giugiulit
noi vom fi giugiulit
voi veți fi giugiulit
ei/ele vor fi giugiulit

Verbele anterioare: a gineri, a gini, a gioli, a gira, a gistrui

Verbele următoare: a giurui, a glănțui, a glasa, a glăsui, a glătui

Verbe aleatorii: a ignifuga, a încuscri, a morcoti, a otinci, a oxigena